Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği

Türk Eczacılar Birliği, Yakın Doğu Üniversitesi ve Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği'nin işbirliği ile düzenlenen "Birinci Kuzey Kıbrıs Eczacılık Buluşması" Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Turuncu Amfi'de yapıldı.

Buluşmaya Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Fatma Azgın başta olamak üzere, Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar, TEB Başkanı Ecz.Erdoğan Çolak, TEB Genel Sekreteri Uzm. Ecz. Harun Kızılay, Ecz. Şerife Boyacı ve T.C İstanbul Milletvekili Ecz. Mehmet Domaç ve bir çok Eczacı katıldı.

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Fatma Azgın, uzun yıllardan beri benzer buluşmaların gerçekleştirildiğini ifade ederek, bu yıl 14 Mayıs Eczacılık gününü beklemeden buluştuklarını belirtti.

Azgın, gerçekleştirilen buluşmanın, eczacılık tarihine geçmiş hocalara, saygı göstermek ve onları anmak adına olduğunu kaydederken, üç kuruluşun organize ettiği bu buluşmanın devamının geleceğini vurguladı.

T.C İstanbul Milletvekili Ecz. Mehmet Domaç, gerçekleştilen buluşmanın sıklaşmasında yarar olduğunu söyleyerek, bu buluşmaların hem K.K.T.C'ye hemde Eczacılığa katkı sağladığını belirtti.

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, gerçekleştirilen buluşmanın önemine değinerek, meseleğe katkı sağlamış olan insanlara ödül verilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Çolak, organizasyonun bir parçası olmaktan mutlululuk duyduğunu belirtirken,bu buluşmada dünya'da gelisen küresel değişimin eczacılık hareketini nasıl etkileyeceği konusunda bilgilenmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bir etkileşim ortamı olduğunu kaydeden Çolak, toplantının sonunda daha zenginleşmiş çıktıklarını söylerken, bu türk etkinliklerin çoğalmasına olumlu baktığını vurguladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar, birincisi gerekleştirilen buluşmanın, pek çok açıdan önemli olduğunu kaydederken, olması gereken herkesin bu buluşmaya katıldığını vurguladı.

Prof. Dr. Demirdamar, TEB'in bu buluşmaya dahil olmasının konuyu daha çok güçlendirdiğini belirterek, paylaşılacak olan konuların önemine değinerek, bu buluşmaların devamının geleceğini belirtti.